2. - Испания
  3. Атлетик (Билбао) спря устрема на Селта (ВИДЕО)

Атлетик (Билбао) спря устрема на Селта (ВИДЕО)

Хетафе завърши декември без победа, Ла Коруня остана без загуба от 24 октомври насам

Атлетик (Билбао) спря устрема на Селта в Примера. Баските спечелиха с 1:0 гостуването си във Виго от 17-ия кръг на Примера пред малко над 19 000 зрители на „Балаидос”.

Срещата започна с две добри положения за Селта, но при първото до удар не се стигна, а после изстрел с глава не бе проблем за Горка Ираисос.

В 59-ата минута Иняки Уилямс хубаво свали топката за Раул Гарсия, който извън наказателното поле с красив вътрешен фалц тресна напречната греда зад безпомощния Серхио Алварес. Почти веднага след това Адурис накара вратаря да избива с шут от много малък ъгъл, а Уилямс се размина на косъм да засече с глава от непосредствена близост.

Билбао играеше по-умело през втората част и заслужено поведе в 71-ата минута. След мълниеносна контра Адурис получи вдясно, изчака Раул Гарсия в центъра и му подаде в най-точния момент преди халфът да прониже мрежата за 1:0.

Селта натисна до края, но Вас би много силно над целта, а Яго Аспас от наглед невъзможен ъгъл изненада вратаря с изстрел в гредата, но Атлетик си взе трите точки за третия си пореден успех във всички турнири.

Селта е четвърти с 31 точки, Атлетик Билбао има 27 на седмо място.

По същото време Хетафе и Депортиво Ла Коруня направиха 0:0 пред 5 600 души на „Колизеум Алфонсо Перес”.

Хетафе завърши декември без победа в 4-те си мача в Примера, а Ла Коруня продължи силната си серия без загуба от 24 октомври насам.

Хетафе е 14-ти със 17 точки, Ла Коруня е шести с 27, колкото има и Билбао.