2. - Испания
  3. Атлетик (Билбао) срази Аустрия (Виена) с 3:0 в група "L"

Атлетик (Билбао) срази Аустрия (Виена) с 3:0 в група "L"

Атлетик (Билбао) срази с 3:0 гостуващия Аустрия (Виена) на старта в група „L” от Лига Европа. Фернандо Йоренте бе точен на два пъти в 9-ата минута от дузпа и 24-ата, а веднъж се разписа 16-годишният Икер Муниаин.

Атлетик реши спора с две попадения още през първата част. Голмайсторът Йоренте се разписа от дузпа в 9-ата минута, а в 24-ата удвои след прекрасен удар от въздуха. В 39-ата минута пък Муниаин уцели гредата.

В 54-ата минута капитанът Ираола направи впечатляващ пробив, подаде на Йоренте, който намери непокриия Муниаин и той реализира за 3:0.

В 71-ата минута гостите останаха с 10 човека на терена след червен картон на Сутнер. Испанците намалиха оборотите и стигнаха само до още една греда в мача.

В другия мач от 1-ия кръг на групата Вердер (Бремен) записа успех с 3:2 като гост на португалския Насионал (Мадейра).