2. - Испания
  3. Атлетик (Билбао) удължи черната серия на "пчеличките" далеч от дома (ВИДЕО)

Атлетик (Билбао) удължи черната серия на "пчеличките" далеч от дома (ВИДЕО)

Иняки Уилямс вкара гола за 1:0, Райо няма успех като гост в Примера от септември

Атлетик (Билбао) сложи край на серията от четири поредни мача без победа във всички турнири и надви с 1:0 на своя „Сан Мамес” застрашения от изпадане Райо Валекано в предпоследна среща от 32-ия кръг на Примера дивисион.

Баските загубиха с 1:2 от Севиля в Лига Европа в четвъртък и следващата седмица ги чака реванш, но това не им попречи да бият „пчеличките”, които вече 14 мача нямат победа навън в първенството.

Забележително е, че пет от последните шест гостувания на Райо в Ла Лига преди този мач бяха завършили при един и същ резултат – 2:2.

Тази вечер обаче в „Катедралата” Атлетик не допусна такива драми с по четири гола. В 61-ата минута Раул Гарсия пусна по земя през центъра за Иняки Уилямс, който си чукна покрай бранител и красиво намери горния десен ъгъл за 1:0.

Атлетик (Билбао) се утвърди на шеста позиция с 51 точки, само а една зад петия Селта и на три пред седмия Севиля. Райо е 16-и с 31 точки и има само три аванс през зоната на изпадащите.

Испания пречупи трудно Дания и оглави групата си в Лигата на нациите (ВИДЕО)

"Фуриите" победиха минимално с 1:0