2. - Испания
  3. Атлетико М удари Селтик на старта в ЛЕ

Атлетико М удари Селтик на старта в ЛЕ

В другия двубой от групата Удинезе победи Рен с 2:1

Шампионът в Лига Европа за 2010 г. – Атлетико Мадрид – стартира по най-добрия начин участието си в тазгодишното издание на втория по престижност клубен турнир. „Дюшекчиите” се наложиха с 2:0 над Селтик в двубоя от група I, изигран на стадион „Висенте Калдерон”. Радамел Фалкао и Диего изковаха успеха за испанците.

Мадридският клуб започна ударно срещата и още в третата минута новото попълнение Фалкао откри резултата. Диего намери съотборника си с прецизен пас и бившият футболист на Порто не сбърка.

Испанците контролираха през цялото време развитието на двубоя и създадоха по-интересните положения. Те владееха топката 57% и бяха отправили 15 удара към вратата на Форстър, като от тях 7 бях в нейните очертания. Шотландският тим се отчете със седем и само три точни изстрела. Стражът на „детелините” може би най-добрият футболист за гостите, който спаси няколко опасни удара.

През второто полувреме статуквото на терена не се промени и логично се стигна до втори гол. След пас на Арда Туран Диего се разписа за втори път и сложи окончателно точка на спора.

В другия двубой от групата Удинезе победи Рен с 2:1.