2. - Испания
  3. Атлетико Мадрид победи Виктория Пилзен с гол в последните секунди (+ВИДЕО)

Атлетико Мадрид победи Виктория Пилзен с гол в последните секунди (+ВИДЕО)

В същата група от Лига Европа Академика пък изпусна победата срещу Апоел Тел Авив в самия край

Настоящият носител на трофея от Лига Европа Атлетико (Мадрид) се измъчи с Виктория Пилзен като домакин, но с късен гол на Кристиян Родригес отчая чехите за 1:0.

През целия мач „дюшекчиите” бяха по-добрият отбор на терена, но пропуски на Адриан, Диего Коста и Коке оставиха драмата за последните секунди.

Чак в третата минута на продължението уругваецът Кристиян Родригес намери пътя към мрежата на вратаря Козачик и се разписа за 1:0.

Академика (Коимбра) изпусна победата срещу Апоел Тел Авив в другата среща от групата. Португалците водеха с 1:0, но в последната минута допуснаха попадения и взеха само точка - 1:1.

Гвинейският нападател Салим Сисе откри резултата в първите секунди на второто полувреме и Академика поведе с 1:0 на „Ещадио Ефапел” в Коимбра.

Домакините се готвеха да празнуват, когато във втората минута на добавеното време резервата Омер Дамари изравни и донесе точка на Апоел – 1:1.

Атлетико води в групата с 6 точки, Виктория Пилзен има 3, Академика и Апоел имат по една.