Атлетико записа първа победа (ВИДЕО)

Шампионите оцеляха срещу новака Ейбар

Шампионът на Испания Атлетико (Мадрид) постигна първа победа този сезон, след като надигра гостуващия Ейбар с 2:1 на своя „Висенте Калдерон”. Баските се представиха много достойно и можеха да измъкнат точката накрая и да оставят „дюшекчийте” с едва 2 от 2 мача, след като в началото на седмицата Райо Валекано им извъртя 0:0.

Всички голове паднаха през първото полувреме.

Домакините откриха своята сметка през този сезон в 11-ата минута, когато Миранда беше оставен да засече с глава центриране от корнер на Коке.

Новото попълнение от Байерн (Мюнхен) Марио Манджукич удвои преднината на Атлетико в 26-ата минута. Той се възползва от центриране на Габи от свободен удар и забоде топката с глава в далечния ъгъл.

Друго ново попълнение в тима на Диего Симеоне – Антоан Гризман пропусна чисто положение след това.

10 минути преди почивката новакът Ейбар намали чрез Абрахам, който изпрати топката с фалцов удар извън наказателното поле в горния ъгъл.

Атлетико можеше да си върне двата гола аванс преди паузата, но вратарят на Ейбар спаси опит на Раул Гарсия.

В началото на второто полувреме липсваха интересните ситуации, като Ейбар имаше игрово преимущество, но застрашаваше вратата на Атлетико само със статични положения.

В 75-ата минута Енеко Боведа посрещна центриране на Гранде Хави Лара в наказателното поле, но ударът му с глава не успя причини неприятности за Мигел Анхел Моя.

Две минути преди края Диего Симеоне изтръпна. Диего Годин се размина с извеждащо подаване, Анхел стреля, но покрай гредата в аут и пълният комплект точки остана в Мадрид.