2. - Испания
  3. Автогол и пропусната дузпа спасиха Гари Невил от загуба при дебюта му в Примера

Автогол и пропусната дузпа спасиха Гари Невил от загуба при дебюта му в Примера

Валенсия се добра до 1:1 като гост на Ейбар

С много късмет новият треньор на Валенсия Гари Невил избегна поражението при официалния си дебют в Примера дивисион, а „прилепите” стигнаха до 1:1 при гостуването на Ейбар от 15-ия кръг. През седмицата Невил дебютира начело на Валенсия в Шампионска лига, но там претърпя загуба с 0:2 на "Местая" от Лион и клубът отпадна от най-престижния турнир.

Днес едва малко над 5 000 души гледаха мача на живо, а Ейбар поведе в самия край на първата част. Десният бек Андер Капа мина покрай левия бранител на гостите Лукас Орбан с лекота и достави по земя  на метър-два пред голлинията за Серхи Енрик, който само добута в мрежата на шпагат за 1:0.

Шкодран Мустафи направи дузпа в средата на втората част, но Саул Берхон я пропусна и надеждите за Валенсия останаха живи. Малко преди това отборът на Гари Невил бе останал с 10 души заради втори жълт картон на тоталния надиграния Орбан.

Късметът се усмихна още веднъж на Валенсия в 85-ата минута. Резервата Негредо подаде за Андре Гомес в наказателното поле, а при опита да избие Хунка насочи покрай своя вратар за 1:1 и изравни с нещастен автогол.

В добавеното време и бранителя на Ейбар - Рамис беше изгонен и двата тима взеха по точка с 10 души.

Ейбар и Валенсия си останаха с равни точки в класирането и вече имат по 21 в първата половина.