2. - Испания
  3. Автогол пречупи Валенсия и уби мечтите на тима за Топ 4 (ВИДЕО)

Автогол пречупи Валенсия и уби мечтите на тима за Топ 4 (ВИДЕО)

Ейбар направи важна крачка към оцеляването в Ла Лига

Ейбар направи важна крачка към оцеляването в Ла Лига. Баските спечелиха с 1:0 домакинството си на Вленсия и вече са на шест точки над чертата. За "прилепите" поражението означава почти сигурно край на надеждите им за място в Топ 4.

Ейбар стигна до успеха благодарение на автогол на Жофри Кондогбия след центриране от корнер в 16-ата минута. В заключителната част на двубоя пък централният защитник на гостите Еляким Магала получи червен картон.

През първото полувреме Валенсия създаде само една опасност за вратата на Марко Дмитрович, но Гонсало Гедеш не стреля, а остави топката за Хосе Гая, който я прати в аут. Шарлз пък беше близо до втори гол за Ейбар.

След почивката Родриго не успя да засече центриране отлево при една от малкото добри атаки на гостите, а не след дълго резервата Кевин Гамейро прати топката високо над гредата.

В заключителните минути футболистите на Ейбар се прибраха в половината си и удържаха стихийния натиск на съперника.