3. Автогол провали Севиля срещу Леванте (ВИДЕО)

Автогол провали Севиля срещу Леванте (ВИДЕО)

Гостите запазиха третото място в класирането

Автогол провали Севиля  срещу Леванте (ВИДЕО)

Севиля направи 1:1 с Леванте в мач от 29-ия кръг на Ла Лига.  Гостите поведоха Люк де Йонг, но куриозен автогол на Диего Карлош  донесе точка на валенсианци.

Леванте имаше първата възможност в мача. В 5-ата минута Борха Майорал направи голям пропуск, останал очи в очи с вратаря.

След това обаче Севиля пое контрола над мача и стоеше по-добре на терена. Гостите бяха близо до откриване на резултата в 15-ата минута, когато изстрел на Мунир Ел Хадади от фаул кацна на напречната греда.

В началото на второто полувреме Севиля откри резултата. Мунир получи дълъг пас по дясното крило, напредна и центрира успоредно на голлинията към Де Йонг, който засече топката във вратата за 0:1.

В 54-ата минута гостите вкараха втори гол, дело на Диего Карлош, не бе зачетен заради нарушение в атака. В 56-ата минута пък изстрел от воле на Мунир бе спасен от вратаря.

В края обаче Леванте натисна и в 85-ата минута Ернани проби и стреля към вратата, но в последния момент защитник изчисти пред голлинията. Две минути по-късно домакините стигнаха до изравняване. Топката бе центрирана остро, вратарят Томаш Вацлик не я изби по най-добрия начин, тя рикошира в тялото на Диего Карлош и влезе във вратата за 1:1.

Така Леванте стигна до щастливо равенство и с 35 точки заема 12-ото място в класирането. Севиля пък запазва третата си позиция с 51 точки.