2. - Испания
  3. Барселона с поредна издънка, не можа да победи Бенфика (ВИДЕО)

Барселона с поредна издънка, не можа да победи Бенфика (ВИДЕО)

На испанците им трябва успех срещу Байерн в Мюнхен, ако не иска да отпадне от Шампионска лига

Барселона с поредна издънка, не можа да победи Бенфика  (ВИДЕО)

Отборът на Барселона не успя да се справи у дома с Бенфика и да си гарантира продължаване напред в Шампионската лига след 0:0 на "Камп Ноу". Така каталунците остават втори в групата със седем точки, но в последния мач гостуват на Байерн в Мюнхен, докато Бенфика е с пет точки и предстоящо домакинство на аутсайдера в групата Динамо Киев.

Първите минути на сблъсъка минаха под домакински натиск на Барселона, като в 4-ата минута Френки де Йонг напредна с топка в крака, но пасът му към Мемфис Деппай не бе достатъчно добър. В ответната атака Бенфика не се възползва от грешка на каталунците и топката попадна в ръцете на Тер Стеген. В 8-ата минута Демир отправи диагонален удар, но прати топката покрай вратата.

Малко след това и Роналд Араухо, и Мемфис Депай пробваха изстрели към вратата на Влаходимос, но не намериха целта. Барса продължи да диктува темпото на игра под проливния дъжд без обаче да създава опасности за гръцкия страж на гостите. В 27-ата минута Влаходимос отрази удар Жорди Алба.

В 34-ата минута след центриране от корнер Яремчук стреля с глава, а само позиционирането на германския страж му помогна да отрази с крак. Минута след това Отаменди прати топката във вратата, а па попадението му не бе зачетено заради това, че топката е излязла извън терена. В 42-ата минута Юсуф Демир с технично изпълнение прати топката в гредата.

Барса имаше добра ситуация в 57-ата минута, но Вертонген успя да спре Мемфис Депай. В 63-ата минута Нунес успя да изпревари, но стреля неточно. Три минути след това Шави извърши първата си смяна - Усман Дембеле се завърна в игра за Барса, заменяйки Юсуф Демир. В 67-ата минута Дембеле центрира, а Френки де Йонг стреля с глава, но Влаходимос се отличи със страхотно спасяване.

В 82-ата минута Жилберто изчисти топката на половин метър от голлинията. Минута след това Роналд Араухо прати топката във вратата на гостите, но след като се зарадва разбра, че попадението му няма да бъде зачетено заради засада.

В добавеното време Бенфика организира две хубави контраатаки, като при първата Харис Сеферович изпусна страхотен шанс да накаже Тер Стеген и да донесе победата на португалския тим.

Барселона - Бенфика 0:0

Състави:

Барселона: 1. Марк-Андре тер Стеген, 18. Жорди Алба, 15. Клеман Лангле, 3. Жерар Пике, 4. Роналд Араухо, 28. Нико, 5. Серхио Бускетс -к, 21. Френки де Йонг, 30. Гави, 11. Юсуф Демир, 9. Мемфис Депай

Резерви: 13. Нето,  26. Инаки Пеня, 2. Сержиньо Дест, 6. Рики Пуч, 7. Усман Дембеле, 14. Филипе Коутиньо, 17. Луук де Йонг, 22. Оскар Мингеса, 23. Самюел Юмтити, 24. Ерик Гарсия, 31. Алехандро Балде

Треньор: Шави

Бенфика: 99. Одисеас Влаходимос, 34. Андре Алмейда -к, 30. Николас Отаменди, 5. Ян Вертонген, 2. Жилберто, 28. Юлиан Вайгъл, 20. Жоао Марио, 3. Алехандро Грималдо, 27. Рафа Силва, 7. Евертон, 15. Роман Яремчук

Резерви: 1. Миле Свилар, 77. Лейте, 9. Дарвин Нунес, 11. Мейте, 14. Харис Сеферович, 21. Пици, 22. Валентино Лазаро, 49. Адел Таарабт, 83. Гедсон Фернандес, 88. Гонсало Рамос, 91. Морато, 97. Ферро

Треньор: Жорже Жезуш