2. - Испания
  3. Барселона унижи с 8:0 Кордоба на собствения му стадион (ВИДЕО)

Барселона унижи с 8:0 Кордоба на собствения му стадион (ВИДЕО)

Луис Суарес избухна с хеттрик, Меси вкара два

Барселона унижи с 8:0 Кордоба на собствения му стадион в двубой от 35-ия кръг в испанската Примера дивисион. Начало на головата фиеста постави Ракитич в 42-ата минута, а Луис Суарес удвои преднината на своя тим във втората минута на добавеното време. През втората част точни за каталунците бяха Лионел Меси (46`; 80`), Суарес (53`; 88`), Пике (65`) и Неймар (85`).

Неймар пропусна да открие резултата още във втората минута,  след като засече в движение подаване отдясно, пращайаки топката над напречната греда. Домакините имаха своя шанс в 7-ата минута след фантастичен пробив на Фрага по лявото крило бразилецът намери Андоне в наказателното поле на Барса, но нападателят заложи на силата при удара и прати топката встрани от вратата.

Меси матира защитата на Кордоба в 37-ата минута с брилянтен пас към Неймар, който обаче нацели гредата.

В 42-ата Меси намери непокрития Ракитич отляво, който с мощен шут прати топката в мрежата на домакините за 1:0.

В добавеното време Иниеста изведе Суарес в предни позиции и уругваецът не сгреши останал сам срещу вратаря.

Само минута бе нужна на Барселона след подновяването на играта да стигне до трето попадение. Центриране на Дани Алвеш отдясно бе засечено с глава от Лео Меси, пращайки топката в горния ъгъл за 3:0.

Домакините изпитваха сериозни затруднения при центриранията на каталунците, а в 53-ата Суарес вкара втория си гол отново след пас отдясно на Алвеш.

В 65-ата Пике записа името си сред голмайсторите, след като надскочи бранителите на домакините и засече центриране от корнер.

В 80-ата минута футболистите на Барса се подиграха със защитата на Кордоба, а при завършващия удар Меси и Неймар бяха на метър от голлинията, но последното докосване бе на аржентинеца, отбелязвайки своя втори гол.

Неймар бе безпогрешен от бялата точка в 85-ата минута за 7:0 , а крайния резултат и своя хеттрик оформи Суарес в 88-ата минута.