2. - Испания
  3. Бетис направи обрат при гостуването на Малага

Бетис направи обрат при гостуването на Малага

Валенсия с минимална победа на "Местая"

Бетис стигна до обрат при гостуването си на Малага и спечели срещата с 2:1 в 25-ия кръг на Примера дивисион.

Пабло Форналс откри резултата в 39-ата минута и домакините затвориха първата част с гол преднина.

След почивката обаче Бетис успя да обърне нещата в своя полза след попадения на Мартин в 48-ата и Санабария в 74-ата.

Бетис се намира на 14-о място в класирането с 27 точки, Малага остава позиция по-надолу с 26.

По същото време Валенсия прие на „Местая” Леганес. „Прилепите” също се поздравиха с победа, като в двубоя падна само един гол, дело на Мангала в 29-ата минута.

Гостите играха последните десет минути на двубоя с човек по-малко, след като Алберто получи втори жълт картон и бе изгонен.

Валенсия е на 12-ата позиция във временното класиране с 29 точки, докато Леганес е 16-и с 21 и опасно близо до зоната на изпадащите.

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)