2. - Испания
  3. Бетис не прости на 10 от Виляреал (ВИДЕО)

Бетис не прости на 10 от Виляреал (ВИДЕО)

Лорен Морон носи успеха на тима си с два гола

Бетис победи Виляреал с 2:1 у дома в мач от 22-ия кръг на испанското първенство. Гостите останаха с човек по-малко още в 31-ата минута. Лорен Морон отбеляза две попадения за победителите, а Карлос Бака намали от дузпа в 80-ата минута.

След този успех Бетис заема 9-о място с 30 точки, докато Виляреал е 5-и с 37, само една по-малко от Реал (Мадрид). Столичани обаче имат два мача по-малко. По-късно тази вечер те гостуват на Леванте.

Даниеле Бонера от гостите беше принуден да напусне терена само след час игра. Той получи директен червен картон за опасно влизане срещу Рубен Кастро. Футболистите на Виляреал бурно оспорваха решението на рефера, но в крайна сметка трябваше да се примирят, че ще доиграят мача в намален състав.

В добавеното време на първото полувреме Морон откри резултата с изстрел извън наказателното поле. В 65-ата минута нападателят на Бетис отново се разписа. Този път с глава след центриране на Фабиан.

Десет минути преди края Бараган събори Денис Черишев в наказателното поле на домакините и съдията свирна дузпа. Карлос Бака застана зад топката и не сгреши - 2:1.

Испански национал обясни защо Ямал е по-добър от Винисиус

Европейският шампион смята, че Ламин Ямал има предимство пред Винисиус

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)