2. - Испания
  3. Бетис остави Леванте в изпадащите, невъобразим пропуск ще се помни дълго (ВИДЕО)

Рубен Кастро вкара за четвъртата победа на севилци далеч от дома

Бетис продължава да играе по-силно като гост в Примера и победи Леванте с 1:0 на старта на 13-ия кръг.

Севилци вкараха още в 4-ата минута. Хоакин разигра късно един корнер с Рубен Кастро, който се нагласи и фалцово прати в далечния десен ъгъл за 1:0.

Леванте имаше страхотен шанс да изравни, но феновете на домакините бяха потресени от невиждан пропуск. Последният бранител на Бетис върна слабо към вратаря, Верса пресече и копна над вратаря, топката срещна лявата греда и се върна на празна врата пред бразилеца Дейверсон, който на напълно празна врата от границата на малкото наказателно поле нацели напречната греда и му идеше да потъне в земята от срам.

Домакините си остават в зоната на изпадащите на предпоследното 19-о място. Тази вечер пред своите фенове на „Сиудад де Валенсия” Леванте отправи един-единствен удар в очертанията на вратата на съперника.

Хайко Вестерман остави Бетис с 10 души в 79-ата минута, но и това не помогна на Леванте, а Хуанфран бе отстранен от пейката на домакините без да е влязъл в игра.

Бетис вече има 18 точки и изравни осмия Депортиво Ла Коруня. Леванте е само на точка от дъното, където сега се намира Малага.