2. - Испания
  3. Депортиво сломи Алмерия с 1:0 като гост

Депортиво сломи Алмерия с 1:0 като гост

Депортиво (Ла Коруня) потвърди отличната си форма след победа с 1:0 над коравия домакин Алмерия. Това стана в мач от 13-тия кръг на испанската Лига "BBVA", който се игра на стадион "Хуегос Медитеранос" в Алмерия пред 12 000 души.

Двата тима не успяха да си отбележат попадения през първото полувреме и зрителите наблюдаваха изключително чиста и коректна игра. През второто полувреме тимът на Депортиво бе по-добър на терена и заслужено стигна до измъчената победа. Голът за корунци вкара Верду в 75-ата минута на срещата, след като засече центриране отдясно и след грешка в защитата на Алмерия плъзна топката покрай десния ъгъл на вратаря Диего.

След този мач тимът на Алмерия заема 14-то място в класирането с актив от 15 точки, а Депортиво е 6-ти с актив от 21 точки.