2. - Испания
  3. Десетката на Билбао беше моторът за обрата над Хихон (ВИДЕО)

Десетката на Билбао беше моторът за обрата над Хихон (ВИДЕО)

Икер Муниаин изравни за 1:1, а после спечели и дузпата за победния гол на Ариц Адурис

В мач с две дузпи Атлетик (Билбао) направи пълен обрат за 2:1 над Спортинг (Хихон) за първата си победа в Примера през 2017-а в 20-ия кръг.

Баските имаха три поредни ремита в първенството на старта на новата година, докато Хихон беше в серия от шест мача без успех във всички турнири и също не познаваше успеха след Нова година.

Атлетик нападаше повече в началото, но не създаваше чисти голови положения.

Съдията пусна умел авантаж при атака на Хихон и точно преди Дуйе Чоп да стреля след ниско подаване отдясно, Боведа го фаулира в гръб в наказателното поле – дузпа. Хърватинът сам вкара в левия ъгъл за 1:0 в 27-ата минута и гостите имаха аванс на почивката.

Атлетик започна силно втората част и Икер Муниаин засече на първа греда мекото центриране на Иняки Уилямс от границата на наказателното поле вляво за 1:1.

20 минути преди края Муниаин беше бутнат и спънат в гръб в наказателното поле, а леко театралното му хвърляне на земята все пак накара съдията да посочи бялата точка за втори път в мача. 35-годишният Ариц Адурис силно стреля в десния ъгъл и вкара, въпреки че стражът разгада накъде ще бие.

Така седмият гол на ветерана за сезона в Примера и общо негов 15-ти във всички турнири донесе първите три точки на Билбао за 2017-а в шампионата. Баските са седми с 32 точки, а Спортинг (Хихон) остава в зоната на изпадащите с 13 точки на 18-а позиция, на 5 от спасителното 17-то място, където сега е Леганес.

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)