2. - Испания
  3. Динамо надигра Бордо, но стигна само до 1:1 в Киев (видео)

Динамо надигра Бордо, но стигна само до 1:1 в Киев (видео)

Леванте с класика на Олимпиакос, 10 от Фенербахче устискаха 0:0 в Беларус (видео)

Отборът на Динамо (Киев) постигна не особено благоприятен резултат в първия си 1/16 финал от Лига Европа срещу Бордо, завършвайки наравно 1:1. Срещата се игра на стадион "Олимпийски" в Киев, а реваншът във Франция е на 21-и февруари.

Като цяли домакините бяха далеч по-активният от двата отбора, като само страхотните намеси на Карасо ги лишиха от успеха.

За сметка на това жирондинците стигнаха до равенството с едва два точни удара към противниковата врата.

И всичко започна добре за украинците, които стартираха силно и в 20-ата минута вече водеха в резултата, след като Тайво намери Харуна на изгодна позиция, а последният не сбърка фронтално срещу вратата за 1:0.

Само 180 секунди по-късно обаче, Сертич подаде за Обраняк на границата на пеналта, а последният с хубав удар препарира Ковал за 1:1.

Оттук до края на срещата действията се водеха предимно пред вратата на Бордо, но пропуски за киевчани направиха Харуна, Ярмоленко, Велосо, Безус и Кранчар.

В 75-ата минута пък, Динамо получи правото да изпълни дузпа за фаул на Енрике срещу резервата Гусев. Зад топката застана самият Гусев, който обаче не успя да се разпише от бялата точка и така двубоят завърши наравно 1:1.

В друга среща от 1/16 финалите на Лига Европа тимът на Леванте не срещна трудности като домакин с Олимпиакос, побеждавайки го с 3:0.

В 10-ата минута Риос даде аванс на "жабите", а в 29-ата Абдун получи директен червен картон за фаул в наказателното си поле. Отсъдената дузпа обаче бе пропусната от Обафеми Мартинс.

10 минути по-късно пък, испанците получиха правото да изпълнят нов 11-метров наказателен удар, като този път зад топката застана Баркеро, който хладнокръвно удвои аванса на своите.

През второто полувреме имаше време и за Обафеми Мартинс да изкупи вината си заради изтърваната по-рано дузпа и именно нигериецът оформи крайното 3:1 в 56-ата минута.

На стадион "Хродна" в Беларус пък, Фенербахче успя да стигне до 0:0 в сблъсъка си с палача на Левски и Литекс БАТЕ (Борисов).

Турците най-вероятно щяха да стигнат до успеха, ако още в 4-та минута Раул Мейрелеш не бе получил директен червен картон, което затвори срещата и 6500-те зрители останаха разочаровани като не видяха голове.