2. - Испания
  3. Два гола на Яго Аспас отдалечиха Селта от зоната на изпадащите (ВИДЕО)

Два гола на Яго Аспас отдалечиха Селта от зоната на изпадащите (ВИДЕО)

Нападателят изпревари Меси при стрелците, изравни се на върха със Стуани

С две попадения на Яго Аспас тимът на Селта записа едва четвъртата си победа от началото на сезона в Ла Лига. “Небесносините” надвиха последния Уеска с 2:0 у дома и се отдалечиха на 6 точки от зоната на изпадащите.

Гостите имаха желание да постигнат нещо, но нямаха възможности за това. Те удържаха равенството до 38-ата минута, когато капитанът на домакините Уго Майо вкара в действие любимия си пробив от крилото към наказателното поле и подаде на празна врата на Аспас за 1:0.

Второто попадение дойде в 77-ата минута, когато почти всички играчи на Уеска се бяха изтеглили в половината на Селта. Тогава последва дълъг пас към Аспас, който имаше шанса борещият се с него Карлос Акапо да получи схващане и да спре да го преследва. След това испанският национал демонстрира отличен контрол и покачи на 2:0.

С тези два гола Аспас се изравни с Кристиан Стуани на върха на голмайсторската листа в Примера, като двамата имат по 10 попадения. Лионел Меси е с 9 гола, като има шанс утре да щурмува върха, ако вкара на Виляреал.

Уеска продължава да бъде само с една победа и е на дъното със 7 точки, а след седмица приема Реал Мадрид. В следващия кръг пък Селта ще спори с Виляреал. Преди това и двата тима имат срещи от турнира за Купата на Испания.