2. - Испания
  3. Дзадза бута Гранада към изпадане (ВИДЕО)

Дзадза бута Гранада към изпадане (ВИДЕО)

Валенсия спечели в Андалусия с 3:1 с две бързи попадения на италианския нападател

Симоне Дзадза блесна с два гола при успеха на Валенсия с 3:1 като гост на закъсалия Гранада като гост в 31-ия кръг на Примера дивисион. Гранада вече шест поредни кръга няма успех и остава 19-и с 20 точки, на цели 7 от спасителната 17-а позиция, която заема в момента Леганес.

Пред над 15 000 зрители на „Лос Карменес” Симоне Дзадза изпревари пазача си при центриране на Мартин Монтоя отдясно и с глава насочи в далечния ляв ъгъл за 1:0 след 19 минути игра.

Само две по-късно Санти Мина настигна една топка на тъча вляво и центрира остро, а въпреки че един играч на „прилепите” се размина с топката пред вратата, на втора греда Дзадза се плъзна и засече за втория си гол в рамките на три минути – 2:0.

10 минути след паузата Карлос Солер беше оставен да се разходи между трима бранители и да подаде на напълно непокрития на дузпата Санти Мина, който реши всичко с трети гол.

Резервата Езекиел Понсе вкара почетния гол за домакините в 65-ата минута, като финтира Мангала, спря се на границата на наказателното поле, рязко го финтира с обръщане втори път и се разписа ниско по диагонала за крайното 3:1.

Валенсия е спокойно в средата на таблицата с 39 точки на 12-о място, а Гранада трябва спешно да започне да трупа точки, за да избегне изпадането, тъй като в момента е на предпоследно място.

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)