2. - Испания
  3. Дженоа постигна инфарктна победа над Лил, Славия (Прага) и Валенсия с ново реми

Дженоа постигна инфарктна победа над Лил, Славия (Прага) и Валенсия с ново реми

Италианският елитен Дженоа постигна инфарктна победа над френския Лил с 3:2. Това стана в двубой от Група "В" на Лига Европа, който се игра на стадион "Луиджи Ферарис" в Генуа.

Домакините, предвождани от Джанпиеро Гасперини, започнаха мача по-добре и дръпнаха с два гола, които бяха дело на Паласио в 14-ата минута и Креспо в 57-ата минута.

По-всичко изглеждаше, че Дженоа безпроблемно ще вземе трите точки. Това обаче така и не стана. В 76-ата минута Фрау намали на 1:2, а в 84-ата минута Жервино изравни резултата.

Двубоят вървеше към хикс, но Джузепе Скули донесе трите точки на Дженоа в последната 90-ата минута на мача.

В друг двубой от групата, Славия Прага и Валенсия извъртяха 2:2. Двубоят се игра на стадион "Евзена Росикехо" в Прага, а гостите от Валенсия могат само да съжаляват за изпуснатия шанс да спечелят три точки.

Отборът на Унай Емери поведе в резултата с 2:0 след попадения на Хоакин в 24-ата минута от дузпа и  Мадуро в 48-ата минута.

На капак на всичко, домакините от Прага останаха с човек по-малко, след като в 49-ата минута Шиншерик получи червен картон.

По-всичко изглеждаше, че Валенсия ще стигне лесно до трите точки, но Славия показа характер и изравни резултата, благодарение на късни голове на Янда в 79-ата минута и Грайчар в 82-ата минута.

След този двубой,. Лил заема 1-ото място в групата с актив от 7 точки, а второто и третото място са съответно за Валенсия и Дженоа, които са с по шест точки. Последното четвърто място пък заема Славия със скромните две точки.