2. - Испания
  3. Еспаньол бие без Марто Петров

Еспаньол бие без Марто Петров

Каталунците бият с 2:0 като гост Хетафе в мач от 32-я кръг на Примера дивисион

Еспаньол победи с 2:0 като гост Хетафе в мач от 32-я кръг на Примера дивисион и по този начин запази шансовете си да се класира в местата даващи право на участие в евротурнирите.

Българският футболист Мартин Петров остана на резервната скамейка на Еспаньол и не се появи в игра.

Гостите поведоха в резултата в 37-та минута с попадение на Жоан Верду.

Футболистите на Хетафе отбелязаха гол в 40-та минута дело на Лопо, но попадението не бе зачетено.

Хетафе остана с човек по-малко в 51-та минута, когато Борха Фернандес бе изгонен за втори жълт картон от съдията Тейшейра Витиенес.

Хетафе остана с девет футболисти на терена в 73-та минута, когато Федерико Фернандес получи втори жълт картон.

Еспаньол отбеляза втори гол в 74-та минута, когато Уакасо центрира от фаул в наказателното поле на Хетафе, след което Колото чукна топката към Стуаини, който на празна врата не пропусна да се разпише.

До края на мача футболистите на Еспаньол можеха да стигнат и до по-убедителен успех.

Еспаньол се намира на десета позиция във временното класиране с актив от 43 точки, докато Хетафе е на девето място с 44 точки.