2. - Испания
  3. Еспаньол обърна Бетис в последните 3 минути

Еспаньол обърна Бетис в последните 3 минути

Резервата Рейес донесе успеха

Еспаньол записа трети поред домакински успех, след като постигна обрат на Бетис в края за 2:1 в мач от XXIX кръг на испанската Примера.

Първото полувреме на срещата приключи без попадения, а такива нямаше и до заключителния четвърт час на редовното време.

В 78-ата минута обаче Рубен Кастро откри резултата от дузпа за гостите, което означава, че вече единствено срещу Барселона не е отсъждан 11-метров наказателен удар този сезон.

Отговорът на домакините не закъсня и в дойде в 87-ата минута, когато Хави Фуего бе точен от добавка след свободен удар за 1:1.

Успехът на Еспаньол пък донесе резервата  Хосе Антонио Рейес. 33-годишният нападател се появи на терена в 56-ата минута и в 90-ата се разписа за четвърти път през кампанията.

След победата „папагалчетата” събраха 43 точки и вече имат с дузина повече от Бетис.

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)