2. - Испания
  3. Еспаньол почти се спаси след класика над Валенсия

Еспаньол почти се спаси след класика над Валенсия

Отборът на Еспаньол постигна ценна победа у дома с 3:0 над тима на Валенсия в среща от 34-ия кръг на испанската BBVA лига. Каталунците почти се спасиха от изпадане в Сегунда Дивисион, а „прилепите” отново се отдалечиха третия Севиля. Участието на тима в Шампионската лига отново е поставено под въпрос.

Срещата започна равностойно и двата отбора създадоха няколко положения за гол, но Луис Гарсия и Иван Алонсо за домакините, както и Алексис и Мигел за гостите, пропуснаха от изгодни ситуации. Първото полувреме завърши без гол, въпреки интересните ситуации пред двете врати.

През втората част двата отбора продължиха да създават голови положения, а Еспаньол първи нанесе своя удар в 66-ата минута. Роберто Мартинес вкара страхотен гол с удар с левия крак извън наказателното поле и матира Сезар – 1:0. Гостите сякаш бяха попарени от това попадение и не успяха да реагират адекватно. Еспаньол пък заигра още по-добре и Пареха сложи точка на спора в 83-ата минута с перфектно изпълнение на пряк свободен удар – 2:0. В добавеното време на срещата пък Нене реализира отсъдената дузпа в полза на каталунците и оформи крайното 3:0.

Така с този успех Еспаньол вече е на 14-о място с актив от 38 точки, на 4 от зоната на изпадащите. Валенсия пък е 4-и с 56 точки, на 4 от третия Севиля и само 1 пред 5-ия Виляреал.