2. - Испания
  3. Еспаньол се размечта за оцеляване след победа срещу Алавес (ВИДЕО)

Еспаньол се размечта за оцеляване след победа срещу Алавес (ВИДЕО)

Грандиозна издънка на вратаря закопа гостите

Еспаньол спечели с 2:0 домакинството си на Алавес от 28-ия кръг на Ла Лига и запази шансове за оцеляване. Каталунците са последни с 23 точки, но само на три от 17-ото място, последното даващо право на участие в елита и догодина. Алавес е на 14-а позиция с 32 т.

Тимът на Абелардо тотално надиграха днешния си съперник. На домакините помогна и грандиозна издънка на съперниковия вратар Фернандо Пачеко. В 19-ата минута той сграбчи топката извън наказателното поле и беше изгонен с директен червен картон.

Последва натиск на Еспаньол, който даде резултат в добавеното време на първата част, когато Бернардо засече с глава центриране на Адриан Ембарба за 1:0.

Още в началото на второто полувреме Ву Лей удвои преднината на своя тим, след като беше изведен от Ембарба сам срещу вратаря. По-рано в мача попадение на китаеца беше отменено заради игра с ръка.

До края домакините продължиха да имат превъзходство в играта, но пропуснаха няколко положения за по-изразителна победа.