2. - Испания
  3. Еспаньол шокира 10 от Севиля

Еспаньол шокира 10 от Севиля

Севиля не успя да стъпи на върха в Примера

Еспаньол взе домакинството си на един от претендентите за титлата в Примера дивисион Севиля. При успех днес, гостите щяха поне временно да оглавят класирането. Те обаче допуснаха загуба с 1:3. Затова натежа и червеният картон, който Николас Пареха получи след по-малко от 120 секунди игра.

Двубоят започна ужасяващо за Севиля. Още във втората минута Николас Пареха извърши нарушение в наказателното поле, за което бе изгонен от главния арбитър, а освен това бе отсъдена и дузпа за Еспаньол. От бялата точка Хосе Антонио Рейес бе безкомпромисен и изведе домакините напред в резултата. Въпреки че бяха в числено намален състав, футболистите на Севиля успяха да изравнят в 19-ата минута. Самир Насри получи чудесен пас от Франко Васкес и центрира успоредно на голлинията. На празна врата Стеван Йоветич нямаше какво друго да направи, освен да прати топката в мрежата за 1:1. Полувремето отиваше към равенство, когато в добавеното време Еспаньол отново успя да отбележи. Наваро успя да направи 2:1, след като засече центриране от фаул на Рейес.

Втората част гостите видимо отпаднаха физически, което позволи на техния опонент да наложи сериозен натиск. Въпреки това сериозни голови опасности пред вратата на тима от Барселона липсваха. 20 минути преди края на мача Рейес можеше да предреши победителя, но ударът му срещна гредата. Жерард Морено засече с глава отскочилата топка, но бранител изби от голлинията. Само 60 секунди по-късно обаче, всичко в срещата бе ясно. Жерард Морено засече с летящ плонж центриране на Наваро, оформяйки крайното 3:1.

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)