2. - Испания
  3. Еспаньол спря Реал (Сосиедад) по пътя към върха в Ла Лига (ВИДЕО)

Еспаньол спря Реал (Сосиедад) по пътя към върха в Ла Лига (ВИДЕО)

"Папагалчетата" стигнаха до успех с 1:0 у дома

Реал Сосиедад пропусна шанса да се изкачи поне за няколко часа на първото място в Ла Лига след като отстъпи с 0:1 в гостуването си на Еспаньол в мач от 15-ия кръг на Ла Лига. По този начин баските останаха на второ място в първенството с точка по-малко от Реал Мадрид. Еспаньол, от своя страна, се изкачи на 9-ото място с 20 точки.

В 17-ата минута след удар към вратата на домакините, топката стигна до Робин Льо Норман. Ударът му в долния десен ъгъл обаче беше спасен по перфектен начин от Диего Лопес.

Малко след изтичането на половин час игра Алекс Пуадо направи добра индивидуална акция, но изстрелът му беше спасен от Алекс Ремиро. Шест минути по-късно отново Пуадо беше в центъра на събитията, но след удар от границата на наказателното поле топката разтресе дясната греда на баските.

След почивката гостите от Северна Испания вдигнаха оборотите и в 63-ата минута Аднан Янузай стреля от далеч, но топката разтресе зловещо напречната греда на Лопес.

Дванадесет минути преди края на редовното време Раул де Томас отправи изстрел към вратата на гостите, но Ремиро отрази удара. Топката обаче стигна до Янхел Ерера и от границата на наказателното поле той я прати в мрежата за 1:0.

До края на срещата хората на Иманол Алгуасил опитаха да упражнят натиск към вратата на Еспаньол, но защитата на „папагалчетата“ издържа до края и така каталунците се поздравиха с победата.

В ранния мач от неделния ден в Ла Лига Бетис победи Леванте като домакин с 3:1 и така се изкачи на 4-о място във временното класиране в испанския шампионат.