2. - Испания
  3. Еспаньол успя да обърне Реал Сосиедад (ВИДЕО)

Еспаньол успя да обърне Реал Сосиедад (ВИДЕО)

Каталунският тим е вече 12-ти

Отборът на Еспаньол надигра с 2:1 Реал Сосиедад в обеден мач от 28-ия кръг на испанското първенство. Вилиан Жозе откри за баските в 41-ата минута, а Жерард Морено направи пълен обрат от дузпа в 72-ата минута. С успеха “папагалчетата” изпревариха “чури урдин” в средата на класирането.

Първият шут дойде от крака на Вилиан Жозе в четвъртата минута - прекалено високо. В десетата Пабло Пиати също стреля над гредата. Гостите от “Аноета” стигнаха до попадение в 41-ата след грешка на Оскар Дуарте. Централният защитник загуби равновесие и падна, от което се възползва Вилиан Жозе, преодоля вратаря Пау Лопес и отбеляза - 0:1.

В 51-ата Лео Баптищао пропусна, след като стреля слабо от чудесна позиция. Секунди по-късно Баптищао се реваншира с изравнителен гол. Този път нападателят заложи на силата след прекрасен пас на Естебан Гранеро - 1:1. В 71-ата каталунците получиха дузпа. Те организираха контра след корнер пред своята врата и вратарят Мигел Анхел Моя извърши нарушение. Жерард Морено беше точен от бялата точка за крайното 2:1.

Испански национал обясни защо Ямал е по-добър от Винисиус

Европейският шампион смята, че Ламин Ямал има предимство пред Винисиус

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)