2. - Испания
  3. Еспаньол вижда спасителния бряг след обрат над Билбао (ВИДЕО)

Еспаньол вижда спасителния бряг след обрат над Билбао (ВИДЕО)

"Папагалчетата" обърнаха четвъртфиналиста в Лига Европа от 0:1 до 2:1

Еспаньол обърна четвъртфиналиста в Лига Европа Атлетик (Билбао) от 0:1 на почивката до 2:1 на своя „Корнелия ел Прат” в 30-ия кръг на Ла Лига. Четвъртата победа за „папагалчетата” в последните 6 кръга ги доближи до оцеляването.

В четвъртък вечер баските елиминираха драматично Валенсия в Лига Европа с общ резултат 2:2 и гол на чужд терен, дошъл след игра с ръка.

Днес в Катлауня Атлетик поведе в 20-ата минута. Много лошо изчистване на Оскар Дуарте подари топката на Оскар Де Маркос, който подаде на Ерасо, Пау Лопес спаси първия удар, но Ерасо се поправи при добавката за 1:0.

Еспаньол не успя да изравни през първата част, но методично увеличаваше натиска върху по-уморения съперник след паузата. Жерар Морено се отчете с два пропуска, като при втория прехвърли вратаря, а топката кацна върху вратата.

В 54-ата минута Абрахам завъртя фалцово от корнер, а Папа Диоп се извиси и с глава насочи в обратния десен ъгъл – 1:1.

Три минути по-късно домакините хванаха съперника на контра, Жерар Морено поде атака отляво и пусна ниско за Фелипе Кайседо, резервата чукна покрай защитник и акробатично по диагонала прати в долния ъгъл за 2:1.

Бившият нападател на Манчестър Сити и Локо (Москва) вкара победното попадение, но се контузи и бе сменен от Сила в 84-ата минута.

Еспаньол вече е 12-и с 35 точки, на 7 пред опасната зона. Атлетик остана шести с 47.