2. - Испания
  3. Еспаньол взе гостуването на Малага (ВИДЕО)

Еспаньол взе гостуването на Малага (ВИДЕО)

"Папагалчетата" се наложиха с 2:1 над възпитаниците на Бернд Шустер

Тимът на Еспаньол се наложи с 2:1 при гостуването си на Малага в XXX кръг на Примера. „Папагалчетата” записаха три точки в актива си и се изкачиха с две позиция нагоре във временното класиране, изпреварвайки отборите на Валенсия и Леванте.

Резултатът в срещата бе открит от гостите в 33-та минута, като точен за Еспаньол бе Серхио Гарсия. Радостта на футболистите на Хавиер Агире не трая дълго, тъй като минута след първото попадение отборът на Малага възстанови равенството с попадение на  Пабло Перес.

Първата част на двубоя приключи при резултат  1:1.

В 76-та минута на двубоя нападателят на Еспаньол Пици се разписа и изведе отново тима си напред. Надеждите на домакините за позитивен край на мача драстично намаляха, след като голмайсторът за Малага Перес бе изгонен в 78-та минута заради втори жълт картон. Силите на домакините не стигнаха да изравнят и двубоят завърши при резултат 2:1 в полза на Еспаньол.

С победата си Еспаньол са вече на 8-ма позиция с 40 точки, докато тимът на Малага остава на 13-то място с 32 точки, на четири от зоната на изпадащите.