2. - Испания
  3. Ейбар с отчаян щурм за оцеляване след победа срещу Хетафе (ВИДЕО)

Ейбар с отчаян щурм за оцеляване след победа срещу Хетафе (ВИДЕО)

Последният в класирането удари съперника си с гол от дузпа в края

Ейбар записа втора поредна победа и съхрани шансовете си за оцеляване в испанския елит. Последният в класирането на Ла Лига спечели с 1:0 гостуването си на Хетафе и събра 29 точки, само с две по-малко от Валядолид, който заема спасителното 17-о място. Хетафе е 15-и с 34 пункта. До края на сезона остават три кърга.

Ейбар записа втора поредна победа и съхрани шансовете си за оцеляване в испанския елит. Последният в класирането на Ла Лига спечели с 1:0 гостуването си на Хетафе и събра 29 точки, само с две по-малко, но и мач повече от Валядолид, който заема спасителното 17-о място. Хетафе е 15-и с 34 пункта. До края на сезона остават три кръга.

Първото полувреме не предложи нищо забележително. Едва през втората част двата тима успяха да достигнат до по-интересни положения. Играчите на Хосе Лиус Мендилибар бяха близо до попадение, но топката премина много близо до вратата след центриране от границата на наказателното поле. Хетафе отговори с някои добри отигравания, но и от тях в крайна сметка резултатът не бе променен.

Срещата вървеше към закономерно равенство преди играч на домакините да докосне топката с ръка в наказателното поле в 87-ата минута. Първоначално съдията Хавиер Алберола даде знак играта да продължи, но след това получи сигнал от ВАР и след преразглеждане на ситуацията бе посочена бялата точка. Хосе Ресио застана зад бялата точка и отбеляза в левия ъгъл за 1:0.

Педри трябва да идва при мен, за да играе, шегува се германецът

Реал (Мадрид) се озори с Реал Сосиедад, но стигна до успеха след две дузпи (ВИДЕО)