2. - Испания
  3. Гари Родригес и Елче загубиха от Гранада

Гари Родригес и Елче загубиха от Гранада

Бившият играч на Левски се появи като резерва, но Гранада спечели с 1:0

Гранада победи Елче с 1:0 у дома в среща от 29-ия кръг на Примера дивисион. Бившата звезда на Левски Гари Родригес влезе като смяна за Елче в 57-ата минута, но точно след неговото влизане домакините вкараха победния гол.

След нулева първа част, Гари Родригес се появи на терена в 57-ата минута на мястото на Карлес Гил.

Но само 6 минути по-късно Гранада направи бърза атака, Ел Араби пусна през центъра за Ясин Брахими, който финтира последния защитник и ниско по диагонала се разписа за 1:0.

19 минути преди края румънският защитник Сапунару направи дузпа и получи втори жълт картон, а Елче остана с 10 души. Фран Рико обаче пропусна от бялата точка.

До края с човек по-малко отборът на Гари Родригес не намери сили да изравни и така два пъти загуби минимално от Гранада този сезон в Ла Лига.

Гранада е на 11-о място с 34 точки, докато Елче има 30 точки на 14-о място и е на 4 пред опасната зона.

В друга среща от кръга съседите в таблицата Еспаньол и Леванте направиха 0:0 на „Корнелия Ел Прат”.

След 7 жълти картона, резервата за Леванте Виктор видя директен червен картон в края, но гол така и не падна.

Двата отбора си остават неразделни в таблицата. Еспаньол и Леванте имат по 37 точки и делят 8/9-о място.