2. - Испания
  3. Гранада с трета победа в Испания (ВИДЕО)

Гранада с трета победа в Испания (ВИДЕО)

Тимът спечели дербито с Алавес

Отборът на Гранада взе глътка свеж въздух, след като победи с 2:1 като домакин един от конкурентите си в дъното – Алавес, в мач от 16-ия кръг на Ла Лига. В герой за андалусийците се превърна Сантиаго Ариас, който вкара победния гол в 86-ата минута. Преди това Антонио Пуертас беше дал аванс на Гранада, но автогол на Луис Абрам върна равенството. С победата хората на Роберт Морено излязоха на 15-о място с 15 точки, докато баските са точно под тях с точка по-малко.
Първото по-опасно положение в мача бе превърнато в гол от Антонио Пуертас. В 14-ата минута след рикошет топката стигна до него. Крилото се намираше на границата на наказателното поле, като не се замисли и веднага стреля, пращайки топката в мрежата.
Гостите отговориха с удар на Тони Моя току след началото на втората част, но топката мина покрай десния страничен стълб.
Хората на Хави Кайеха обаче натиснаха домакините и между 61-ата и 66-ата минута пропуснаха няколко изгодни положения. На два пъти Луис Риоха имаше шанс да се разпише, но първият му удар бе неточен, а вторият бе спасен по брилянтен начин от Луис Максимиано. Между тези две положения Хоселу стреля лошо и прати топката в центъра на вратата, право в обятията на стража.
Усилията на гостите бяха възнаградени в 81-ата минута, котаго Луис Абрам прати топката в собствената си врата – 1:1.
Този гол събуди Гранада и до края домакините атакуваха в търсене на победата. Тя дойде след гол на бившия футболист на Атлетико Мадрид Сантиаго Ариас, който в 86-ата минута довкара топката във вратата след като преди това уда

р на Луис Абрам бе избит от защитник на гостите.