2. - Испания
  3. Гранада закотви Еспаньол на дъното в Испания

Гранада закотви Еспаньол на дъното в Испания

Каталунците допуснаха обрат, след като поведоха от скандална дузпа

Гранада спечели с 2:1 домакинството си Еспаньол от 22-ия кръг на Ла Лига. По този начин каталунците се закотвиха на дъното в класирането с едва 15 точки. Гранада се настани на 10-а позиция в таблицата с 30 точки преди изиграването на останалите мачове от кръга.

През първото полувреме двата тим си размениха по едно попадение. Гостите поведоха от скандална дузпа. В 25-та минута Де Томас загуби равновесие и падна в наказателното поле. Домингош Дуарте протегна крак, но с това не спомогна за падането на нападателя. Въпреки това съдията посочи бялата точка и Де Томас откри с нисък удар в средата на вратата.

Само 11 минути по-късно обаче резултатът беше изравнен. Карлос Фернандес изведе Дарвин Мачис зад защитата на Еспаньол, за да може крилото да разстреля Деиго Лопес за 1:1.

Минута след началото на второто полувреме Гранада стигна до пълен обрат. Този път Мачис асистира на Фернандес, който вкара за 2:1.