2. - Испания
  3. Хетафе излезе трети след успех в Билбао (ВИДЕО)

Хетафе излезе трети след успех в Билбао (ВИДЕО)

Отмениха гол на баските, удариха и греда

Хетафе спечели с 2:0 гостуването си на Атлетик Билабо от 22-ия кръг и отново е на трето място в класирането. Футболистите от мадридското предградие демонстрираха много по-добра игра и си тръгнаха с трите точки.

Дамиан Суарес реализира първия гол в 36-ата минута след отличен пробив, завършил с неспасяем удар в десния ъгъл на Унай Симон. Пет минути след подновяването на играта Хайме Мата удвои от дузпа, отсъдена след намесата на ВАР.

В 83-ата минута и късметът обърна гръбна баските, след като Ибай Гомес удари напречната греда. Няколко минути по-рано попадение на Иняки Уилямс правилно не беше признато заради засада, а в края Ариц Адурис направи пропуск.

До днес Атлетик беше в серия от пет равенства в Ла Лига и без победа за първенство от седем срещи насам.

Идната седмица ще е тежка за отбора, защото предстоят сблъсъци с Барселона за Купата на Испания и регионално дерби с Реал Сосиедад в Ла Лига.

Програмата на Хетафе също не е за завиждане, защото на хоризонта се задават мачове срещу Валенсия, Барса, Севиля и Аякс.