2. - Испания
  3. Хетафе с нова победа, дръпна на преследвачите за Топ 4 (ВИДЕО)

Хетафе с нова победа, дръпна на преследвачите за Топ 4 (ВИДЕО)

Анхел Родригес отбеляза единствения гол в двубоя срещу Билбао

Отборът на Хетафе надигра с 1:0 у дома Атлетик Билбао в двубой от 31-вия кръг на Примера дивисион. Анхел Родригес отбеляза единствения гол в 77-ата минута. Тимът на Пепе Бордалас се възползва от загубата на Валенсия и вече води с четири точки пред “прилепите”. Най-близо до Хета може да се доближи Севиля при победа днес - на една точка.

Първото полувреме не донесе много интересни ситуации за зрителите на “Колисеум Алфонсо Перес”. Гостите от “Сан Мамес” действаха по-съсредоточено, но рядко достигаха до вратата на съперника. В атаките на “сините” пък липсваше дълбочина. Най-добрата възможност се появи в 29-ата минута, когато Раул Гарсия овладя далечно подаване, Джене не се намеси добре и Иниго Кордоба се озова сам срещу вратаря, но стреля в ръцете на вратаря Давид Сория.

В 56-ата Хайме Мата направи първи голям пропуск за домакините. Хорхе Молина подаде за Мата в наказателното поле, който стреля по диагонала и мъничко не му достигна за попадение. В 77-ата Франсиско Портийо изведе Анхел Родригес зад гърба на “червено-бялата” отбрана и “деветката” реализира сам срещу вратаря.

В 89-ата Виторино Антунеш центрира отляво към далечната греда, вратаря на "лъвовете" Яго Ерерин допусна топката да го прехвърли, а Мата от сантиметри нацели близката греда с глава.