2. - Испания
  3. Хетафе влезе в Топ 4 на Ла Лига (ВИДЕО)

Хетафе влезе в Топ 4 на Ла Лига (ВИДЕО)

Момчетата на Пепе Бордалас спечелиха с 2:1 мача си с Райо Валекано

Отборът на Хетафе временно намери място в топ 4 на Ла Лига след домакинска победа с 2:1 над Райо Валекално в кастилски сблъсък от 25-ия кръг. Хайме Мата (28) и Хорхе Молина (68) се разписаха за радост на публиката на “Колисеум Алфонсо Перес”. Попадение на Раул де Томас (58) не стигна за точка на “пчеличките”. Момчетата на Пепе Бордалас избутаха Севиля от четвъртото място преди двубоя на андалуския тим с Барселона.

Домакините действаха по-нападателно и изобретателно през първото полувреме. В шестата минута Мата падна в наказателното поле, след което не последва сигнал за нарушение. В 28-ата “сините” откриха резултата след тънко положение за засада. Дмитри Фулкие се отскубна отдясно на ръба на позволеното и върна в наказателното поле за “седмицата” на домакините.

Мата задържа топката, намери коридор за удар и наказа стража Столе Димитриевски. След консултация с ВАР попадението беше зачетено. В 41-ата Хорхе Молина също реализира, но повторенията показаха, че има засада, заради което резултатът е запази 1:0.

В 58-ата гостите от “Вайекас” стигнаха до изравняване чрез звездата си. Раул де Томас отбеляза за 1:1 след шут от 19 метра, при който вратарят нямаше добра видимост и закъсня с плонжа. Десет по-късно Франсиско Портийо се освободи от двама и пусна брилянтен пас към Хайме Мата. Номер 7 на Хета подаде встрани за Молина и опитният нападател реализира почти на празна врата - 2:1.