2. - Испания
  3. Хетафе взе ключова победа на "Риасор" (ВИДЕО)

Хетафе взе ключова победа на "Риасор" (ВИДЕО)

Люта битка за оцеляване в Примера

Хетафе победи Депортиво Ла Коруня с 2:0 като гост в 36-ия кръг и заплете четворен възел в битката за оцеляване в Примера. Това бе трети мач без загуба за тима от мадридското предградие.

Двата отбора излязоха пред над 25 000 души на „Риасор” в ужасна форма. Ла Коруня имаше една победа в последните 19 кръга, а Хетафе един успех от 15-те си последни срещи.

Хетафе обаче нямаше поражение от Супер Депор в последните осем преки сблъсъка и днес увеличи серията на 9.

Депортиво започна по-силно и фалцов удар на Луис Алберто беше избит с мъка от Гуайта, а изстрел на Лукас Перес от фаул профуча покрай лявата греда.

В 41-ата минута Сарабия пусна надясно за Педро Леон, който с финт влезе навътре към наказателното поле и с левия крак намери близкия долен десен ъгъл за 1:0 в полза на Хетафе.

Гуайта отрази шут на Картабия от фаул над стената в началото на втората част. Костариканецът Селсо Борхес получи втори жълт картон в 64-ата минута и Ла Коруня остана с 10 души.

С човек повече гостите изпуснаха чиста ситуация и Счепович би силно право във вратаря. Все пак пет минути преди края Педро Леон центрира от корнер, а централният защитник Карлос Вигарай на първа греда леко чукна с десния крак в мрежата за 2:0.

Битката за оцеляване в Примера е жестока. Леванте е последен с 29 точки и мач по-малко и още не е изпаднал на теория. Хетафе, Райо Валекано и Спортинг (Хихон) имат по 35 точки, а Гранада е с 36. Депортиво Ла Коруня има 39.