2. - Испания
  3. Каталунските медии: Няма кой да спре Лионел Меси

Каталунските медии: Няма кой да спре Лионел Меси

"Това е денят, в който Меси отново стана Бог", възхити се "Спорт"

Медиите в испанската област Каталуня се изказаха ласкаво за представянето на Лионел Меси в полуфиналния мач от Шампионската лига между Барселона и Байерн Мюнхен, спечелен от "синьо-червените" с 3:0. Барса може да се класира за четвърти финал в турнира през последните 10 сезона.

"Няма тактическа система, която да спре рецитала на Меси", се казва в анализа на телевизионния канал ТВ3.

Аржентинският национал вкара два от головете за Барса и асистира за попадението на Неймар.

"Миналата вечер получихме сладко отмъщение за случилото се през 2013 година", коментира радио РАК1. Преди два сезона баварците отстраниха Барселона след 7:0 общ резултат от двата полуфинала в Лигата.

Президентът на лидера в испанското първенство Хосеп Мария Бартомеу заяви, че "Меси е най-добрият играч в света и това се видя в този мач".

В момента Меси е голмайстор номер 1 в историята на Шампионската лига със 77 гола. Със 76 попадения е Кристиано Роналдо (Реал Мадрид).

Вестник "Спорт" също изрази възхищението си от изявите на Лео Меси: "Това е денят, в който Меси отново стана Бог. Никога повече няма да има друг Меси".

Част от каталунските медии изразиха съжаление са съдбата на Пеп Гуардиола, който в момента е начело на Байерн. "Гуардиола просто няма необходимата класа в защита, за да повтори в Байерн това, което правеше в барса", написа "Вангуардия".

Вестник "Ас" излезе със заглавие "Все по-близо сме до мечтания финал".

Във вторник Реал Мадрид загуби като гост с 1:2 от Ювентус Италия и се нуждае от победа с 1:0, за да участва във финалния двубой в Шампионската лига.