2. - Испания
  3. Катедралата се оказа тясна за милионите на ПСЖ

Катедралата се оказа тясна за милионите на ПСЖ

Стоук излъга Бешикташ на „Британия”

Испанският Атлетик (Билбао) спечели с 2:0 домакинството си на френските новобогаташи от ПСЖ в мач от група „F” на турнира Лига Европа.

Въпреки 90-милионната селекция на гостите, домакините решиха мача още през първото полувреме с попадения на Габилондо в 20-ата и на Сусаета в 45-ата минута.

След паузата парижани останах с човек по-малко след изгонването на дебютиралия Момо Сисоко, който за пореден път доказа, че изключително рядко остава на терена цял мач.

В другия мач от потока Ред Бул Залцбург надделя с класическото 3:0 над гостуващия Слован (Братислава) и така спечели първите си точки в турнира.

Попаденията на „Ред Бул Арена” паднаха през втората част и бяха дело на бразилския нападател Леонардо, разписал се в 60-ата минута, аржентинеца Сарате, вкарал в 76-ата, и на Свенто в самия край на мача.

Така едноличен лидер в подреждането вече е съставът на Атлетик, който има пълен актив от 6 точки след два изиграни мача, следван от ПСЖ и Залцбург с по 3, а на последно място в класирането е Слован без точков актив.

В група Макаби (Тел Авив) взе точка от домакинството си на Динамо (Киев) след 1:1, докато Стоук Сити надделя с 2:1 над гостуващия на „Британия” Бешикташ  след попадения на Крауч и Уолтърс.

Така "грънчаите" оглавиха класирането с 4 точки, следвани от Бешикташ с 3, Динамо с 2 и Макаби с една точка от два мача.