2. - Испания
  3. Лас Палмас помля Ла Коруня за Купата на Испания

Лас Палмас помля Ла Коруня за Купата на Испания

Реал Сосиедад победи като гост Леида

Лас Палмас постигна повече от убедителен успех за Купата на Испания. Тимът от Карските острови се наложи с 4:1 при гостуването си на Депортиво, с което на практика се класира за 1/8-финалите, въпреки че има и реванш.

Момо Фигероа даде аванс от 2:0 за гостите с попадения в 8-ата и 18-ата минута. В 24-ата минута Ла Коруня остана с човек по-малко, след като Хуанфран получи червен картон.

Въпреки че бяха с човек по-малко домакините успяха да намалят изоставнаето си с гол на Лукас Перес в 59-ата минута. Джоната Кайери, обаче реализира нови 2 безответни гола за Лас Палмас (81-ата и 90-ата минута), с което оформи крайното 1:4.

В друг мач от турнира, Реал Сосиедад победи като гост Леида с 1:0. Победното попадение бе дело на Серхио Каналес в 32-ата минута.

Леванте пък спечели визитата си на Жирона с 2:0. Емануел Боатенг откри резутлата в 39-ата минута, а в 61-ата Чейк Доукоре оформи крайното 0:2.

Испански национал обясни защо Ямал е по-добър от Винисиус

Европейският шампион смята, че Ламин Ямал има предимство пред Винисиус

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)