2. - Испания
  3. Лас Палмас потопи "жълтата подводница" (ВИДЕО)

Лас Палмас потопи "жълтата подводница" (ВИДЕО)

Виялреал игра почти цял мач с 10 души

Лас Палмас поднесе истинска изненада в Примера дивисион, надигравайки у дома Виляреал с 1:0. За това спомогна и фактът, че от 19-ата минута гостите заиграха с човек по-малко. Ранен червен картон получи Виктор Руиз.

В началните минути играта бе равностойна, с лек превес на гостите. До гол обаче стигна съставът на Лас Палмас.  В 10-ата минута Дани Кастило направи чудесен пробив и центрира към Кевин-Принс Боатенг, който с глава засече в мрежата за 1:0. В 19-ата минута ситуацията за гостите придоби още по-лоши измерения. Пабло Мусакио сгреши и домакините осъществиха скоростна контра. Боатенг излезе сам срещу вратаря, който го фаулира. За нарушението Виктор Руиз получи директен червен картон. До края на полувремето пропуски направиха Лемос, Гарсия, Тана и голмайсторът Боатенг. В края на първите 45 минути превъзходството във владеенето на топката бе смазващо в полза на Лас Палмас – 68 на 32 процента. През втората част превъзходството на домакините продължи. Вратарят на Виляреал обаче се справи чудесно след опасни удари на Боатенг и Сансоне. Така резултатът остана непроменен и Лас Палмас прибави важни 3 точки към актива си.

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)