2. - Испания
  3. Леванте е близо до оцеляването след разгром (ВИДЕО)

Леванте е близо до оцеляването след разгром (ВИДЕО)

Червен картон помогна за успеха на домакините

Леванте разби с 4:1 Райо Валекано в двубой от 36-ия кръг на испанското първенство. По този начин Райо на пактика загуби шансове за спасение, след като заема 19-ото място с 31 точки и мач повече от конкурентите си Валядолид, Жирона и Селта.

Още в 9-ата минута на срещата Борха Майорал пробва удар към вратата на съперника, но тя не намери целта. Все пак пет минути по-късно неговият съотборник Хосе Кампаня откри резултата, след неумела намеса на бранител на гостите.

В 30-ата минута Моралес пропусна от дузпа, вратарят отрази удара му, който беше насочен към центъра на вратата. Домакините стигнаха и до втори гол преди почивката, дело на РУбен Вецо.

Гостите се върнаха в двубоя с попадение на Гарсия в 71-ата минута, който от 6 метра нямаше как да сбърка.

Райо остана с човек по-малко след като Емберда беше изгонен в 82-ата минута на срещата. До края на двубоя гостите загубиха съпротивителните си сили и допуснаха нови два гола във вратата, а точни бяха Джейсън и Барди.