Малага изненада неприятно Селта (ВИДЕО)

Вратар провали гостите

Селта изненадващо отстъпи пред Малага с 0:2 в мач от XVIII кръг на испанската „Ла Лига”.

Домакините откриха резултата още в осмата минута, когато Роберто Росалес изрита топката, тя рикошира, Рубен Бланко излезе неразчетено и Шарлиз вкара за седми път през сезона в Примера.

В 21-ата минута Яго Аспас центрира, а сантимери не стигнаха на Фабиан Ореяна да уцели вратата. Само пет по-късно Раул Албеноса покачи на 2:0, след като стреля с глава от вратарското поле. В 41-ата гостите нацелиха гредата след страхотен пас на Аспас и удар на Даниел Вас.

В 63-ата минута реферът отсъди дузпа за нарушение на Бланко в малкото наказателно поле, а и показа червен картон на вратаря. Резервата Серхио Алварес успя да парира слабия удар от бялата точка на Нордин Амрабат, а така в крайна сметка мачът завърши при 2:0.

Въпреки загубата Селта остава на петото място и няма да го загуби този кръг, докато Малага временно се изкачи до 10-а позиция с 23 точки, като има с 8 по-малко от галисийци.