2. - Испания
  3. Малага изпусна клубен рекорд от поредни домакински победи (ВИДЕО)

Малага изпусна клубен рекорд от поредни домакински победи (ВИДЕО)

Вратарят Очоа измъкна точка за Малага

Шансовете на Малага да стигне до клубен рекорд от брой поредни победи бяха унищожени от домакинското 1:1 с Гранада на старта на 15-ия кръг в Примера дивисион. Равенството идва след пет поредни победи на стадион Ла Росаледа, но все пак андалусийците могат да се похвалят, че имат само едно поражение в последните си 9 мача.

След този резултат Малага е на 8-о място с 21 точки, докато Гранада има само една победа и с 9 точки заема предпоследното 19-о място в класирането.

Халфът Инасио Камачо даде аванс на домакините преди почивката, след като остана сам от ляво в наказателното поле и засече с глава центриране на Роберто Росалес, за да изпрати топката съвсем близо до гредата и след това в мрежата.

Малага контролираше мача, но мексиканският вратар на гостите Гийермо Очоа спаси доста положения и остави преднината им само от един гол. и така до 81-ата минута, когато украинецът Артьом Кравец също с глава възстанови равенството. Кравец вкара след подаване на Алберто Буено от свободен удар.

В първия си сезон с треньора Хуанде Рамос Малага показва сериозен проблем в последните минути, след като в три мача противникът им отбелязва в 90-ата минута, а в други пет в последните 20 минути и те губят точки от това.

Вратарят Очоа пък пристигна в Малага през 2014-а година след чудесни изяви на Световното първенство, но има само 19 мача за два сезона и беше продаден на Гранада, като днес той направи своя реванш и измъкна точката.

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)