2. - Испания
  3. Малага изпусна Сарагоса у дома (ВИДЕО)

Малага изпусна Сарагоса у дома (ВИДЕО)

Иско бе точен от дузпа за 1:1 на "Ла Росаледа"

Малага пропусна удобен шанс да се доближи до третия в Ла Лига Реал Мадрид и направи 1:1 у дома срещу Сарагоса в 22-ия кръг. За гостите точката е много важна в битката за оцеляване.

На „Ла Росаледа” гостите поведоха в 13-ата минута, когато Фернандес центрира, двама играчи се разминаха, но португалецът Елдер Пощига засече с красиво воле от въздуха в десния долен ъгъл за 0:1.

10 минути по-късно бранителят на Сарагоса – Паредес спря с ръка центриране от корнер и Малага получи дузпа. Иско се разписа в долния десен ъгъл от бялата точка и изравни.

До края Малага владееше инициативата, но така и не стигна до победен гол. В доабвеното време Хосе Мари бе изгонен за втори жълт картон, но Сарагоса удържа ремито.

Малага е на 4-то място с 36 точки, на 7 зад Реал Мадрид, но преследвачите Бетис, Райо Валекано и Валенсия са много близо.