2. - Испания
  3. Малага разсипа Осасуна с 4:2

Малага разсипа Осасуна с 4:2

Малага разсипа Осасуна в мач голеада с 4:2. Това стана в среща от 13-тия кръг на испанската Лига "BBVA", която се игра на стадион "Ла Роселеда" в Малага пред 22 000 зрители.

През първото полувреме двата тима не успяха да си отбележат попадения и головете в срещата паднаха през втората част. Апоно откри за Малага в 56-ата минута, а само 5 минути по-късно Баха удвои резултата. Гостите се активизираха след двата гола пасив и успяха да стигнат до изравняване с голове на Некунам в 79-ата минута и Мигел Флано в 80-ата минута. Домакините показаха характер и намериха сили за още два гола, които бяха дело на Луке в 83-ата минута и Елисей в 90-ата минута, като последният оформи и крайния резултат.

След тази среща тимът на Малага заема 9-то място в класирането с актив от 18 точки, докато Осасуна е на 19-то място с 8 точки.