2. - Испания
  3. Малага загря за Дортмунд с победа над "пчеличките"

Малага загря за Дортмунд с победа над "пчеличките"

Отборът на Пелегрини победи с 3:1 в мадридското предградие

Малага надви Райо Валекано с 3:1 като гост в първа среща от 29-ия кръг на Примера дивисион. Победата изкачи Малага до петото място.

В сряда отборът на Маурисио Пелегрино приема Борусия (Дортмунд) в първи четвъртфинал от Шампионската лига, но това не попречи за поредната победа в шампионата.

Малага поведе в 21-ата минута, когато Моралес центрира от пряк свободен удар и на задната греда Уелигтон бе съвсем сам, за да разстреля вратаря Кобеньо с глава за 0:1.

Вратарят на гостите Кабайеро направи дузпа и Пити бе точен от бялата точка за 1:1 след 31 минути.

10 минути след подновяването на играта Моралес се отчете с нова асистенция за Жулио Баптища, а бразилецът пак даде аванс на гостите – 1:2.

В самия край чилиецът увенча добрата си игра и след два голови паса на свой ред се разписа за крайното 1:3.

Малага е на пето място с 47 точки, Райо Валекано има 41 на 9- място.