2. - Испания
  3. Меси(ята) поведе Барса към нова среща с Интер и Моуриньо

Меси(ята) поведе Барса към нова среща с Интер и Моуриньо

С 4 гола на аржентинеца каталунците разпиляха Арсенал с 4:1 на реванша и с общ резултат 6:3 от двата мача се класираха на полуфинал

Шампионът Барселона продължи убедително да върви към нов финал и защита на титлата си. В мач реванш от четвъртфиналите на Шампионската лига каталунците разбиха лондонския Арсенал с 4:1 и с общ резултат от двата мача 6:3 продължават на полуфинал, където ще срещнат Интер, с който играха в груповата фаза. Отново в герой за Барса се превърна аржентинецът Лео Меси, който вкара и четирите попадения във вратата на Алмуния. Меси правеше каквото си поиска с отбраната на гостите, стана първият футболист през този сезон, вкарвал 4 гола в един мач в лигата, и отново получи поклон от 100 хиляди на „Ноу Камп”. Арсенал, който бе без Фабрегас, Галас и Аршавин, успя да поведе в резултата и за миг момчетата на Венгер замечтаха за полуфинал, но тяхната мечта бе разбита от феноменалния Лионел Меси.

Барселона натисна още от самото начало и едва в 4-ата минута Мануел Алмуния вече трябваше да се намесва решително. Испанският страж на гостите отрази блестящо силен удар на Меси, който се бе озовал отдясно на наказателното поле. Малко по-късно отново аржентинецът пробва да се разпише, но този път неговият шут от дъгата профуча на сантиметри от напречната греда.

Така се стигна до 18-ата минута, когато Арсенал сензационно излезе напред в резултата. Диаби открадна една топка в центъра с нарушение, които не бе отсъдено от Волфганг Щарк, и гостите създадоха страхотна контраатака. Насри подаде към Уолкът, който веднага намери Бендтнер в наказателното поле. Първият опит на датчанина бе париран от Валдес, но при добавката Бендтнер не сгреши и откри резултата.

Отговорът на Барселона бе светкавичен и още в 21-ата минута Лео Меси успя да изравни с топовен удар с левия крак от дъгата, който влетя неспасяемо в горния ляв ъгъл на Алмуния за 1:1. В 32-ата минута Дани Алвеш изпълни отличен пряк свободен удар от около 30 метра, но този път Алмуния внимаваше и спаси. Секунди по-късно пък Меси направи нов впечатляващ рейд, навлезе в наказателното поле, но ударът му с десния крак срещна външната страна на мрежата.

В 37-ата минута обаче прошка за Арсенал нямаше и домакините заслужено излязоха напред в резултата. Страхотна атака на Барса, подхваната от Меси, стигна отново до аржентинеца след пас на Педро, последва финт срещу бранител и хладнокръвен завършек с десния крак над плонжа на Алмуния за 2:1.

Само 5 минути по-късно пък „Ноу Камп” стана свидетел на поредния хеттрик за магичния Лео Меси. Той напредна в наказателното поле на Арсенал, излезе очи в очи с Алмуния и с техничен прехвърлящ удар го преодоля за 3:1, като при този резултат дойде и последният съдийски сигнал за първото полувреме.

След почивката отново Барселона бе по-добрият тим на терена, а първата опасност за Арсенал дойде в 53-ата минута, когато след многоходова атака на каталунците топката стигна до Боян Къркич, който обаче разочарова с изстрела си от границата на наказателното поле.

Последваха около 15 сравнително скучни минути и следващото положение дойде в 68-ата минута. Хубава атака на Арсенал стигна до Томаш Росицки, който необезпокояван стреля от границата на полето с десния крак, но ударът му премина над напречната греда. Малко по-късно пък отлична контраатака на Барса стигна до Педро, който опита прехвърлящ удар, но не успя да уцели вратата.

В ответната атака пък Арсенал можеше да намали резултата, но късметът обърна гръб на „артилеристите”. Страхотно центриране на Клиши бе засечено по перфектен начин от Никлас Бендтнер, който обаче нацели левия страничен стълб. Минути по-късно Клиши пробва удар от далеч, но той се оказа безкрайно неточен.

Тези пропуски тотално обезкървиха момчетата на Венгер, които се предадоха и каталунците започнаха да си правят каквото си поискат. След няколко добри атаки и пропуски на Педро и Максуел, се стигна до 88-ата минута, когато Меси отбеляза своя четвърти гол в мача след като от малък ъгъл промуши топката между краката на Алмуния за крайното 4:1.

Така с общ резултат 6:3 от двата мача Барселона се класира за полуфинал, където ще срещне италианския шампион Интер, с който игра в груповата фаза, Там първият мач в Италия завърши 0:0, а в Испания Барса постигна успех с 2:0.

Барселона – Арсенал 4:1
0:1 Бендтнер 18’