2. - Испания
  3. Наполи започна с трудна победа в Шампионска лига (ВИДЕО)

Наполи започна с трудна победа в Шампионска лига (ВИДЕО)

Бенфика и Бешикташ извъртяха хикс в другия двубой от група "B"

Наполи започна с победа в  група „B” на Шампионска лига, след като се наложи с 2:1 при гостуването над Динамо (Киев). Милик се разписа на два пъти за Наполи, а точен за домакините бе Хармаш.

Динамо показа по-голяма увереност в първите минути на двубоя, а още във 2-ата минута Пепе Рейна трябваше да спасява след далечен удар на Сидорчук.

Украинците владееха повече топката и показаха острота в атака, а в 26-ата Хармаш засече акробатично топката в наказателното поле, пращайки я във вратата на Рейна за 1:0.

В 36-ата Хамшик нанесе прехвърлящ удар с глава, но топката бе избита от голлинията. Там обаче бе Милик, който нанесе нов удар, с който върна равенството.

Във втората минута на добавеното време отново Милик показа добър мерник и покачи на 2:1.

През втората част силите бяха изравнени, но Наполи успя да удържи аванса си от гол.

Мертенс имаше шанс да сложи точка на спора в 63-ата, но диагоналният му удар бе отклонен леко от бранител и топката срещна страничната греда.

Домакините получиха тежък удар в 68-ата, когато Сидорчук получи втори жълт картон и бе изгонен.

С човек по-малко Динамо не успя да застраши вратата на италианския тим и срещата завърши при резултат 2:1 в полза на Наполи.

В другия мач от групата Бенфика и Бешикташ не излъчиха победител, завършвайки 1:1.

Черви даде аванс за „орлите” в 13-ата минута, но дълбоко в добавеното време на втората част Талиска изравни, разделяйки точките за двата тима.

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.