2. - Испания
  3. Нов удар за Хетафе: Еспаньол открадна точка с човек по-малко (ВИДЕО)

Нов удар за Хетафе: Еспаньол открадна точка с човек по-малко (ВИДЕО)

Виляреал взе своето от Майорка, три ремита в първите 4 мача от кръга в "Ла Лига"

Три равенства бяха отчетени в първите четири мача от втория кръг на „Ла Лига“ след рестарта.

Той започна в понеделник, когато без победител приключиха срещите Леванте – Севиля (1:1) и Бетис – Гранада (2:2), а ремитата продължиха с 0:0 днес в двубоя Хетафе – Еспаньол.

Гостите от Барселона, които бяха последни в класирането преди началото на визитата си на „Алфонсо Перес“, успяха да вземат точка, макар да играха почти цял мач с човек по-малко.

Още в 16-ата минута директен червен картон получи централният защитник Бернанрдо Еспиноса и така вече в трети пореден двубой на „папагалчетата“ има изгонен футболист, както и в общо 7 от предните им 15 шампионатни визити.

Тази обаче им донесе точка и те събраха 24, а по този начин изпревариха в класирането Леганес, който по-късно тази вечер гостува на лидера Барселона.

Хетафе пък вече има 47 в своя актив и се изравни по този показател с четвъртия Реал Сосиедад, но намиращият се в зона Шампионска лига отбор е с мач по-малко.

Междувременно Виляреал взе своето от домакинството на Майорка и гостите останаха сред изпадащите с 25 точки.

„Жълтата подводница“ пък вече има 42 пункта, налагайки се с минималното 1:0 след попадение на Карлос Бака.

Бившият нападател на Милан реализира единствения гол още в 16-ата минута, а в 60-ата бе заменен.

Така Виляреал вече има два успеха с по 1:0 след рестарта на „Ла Лига“, а в следващия кръг гостува на Гранада, докато закъсалият Майорка приема друг от изпадащите – Леганес.